top of page

Plānošanas ceļvedis bērnu ballītei

Veiksmīgas ballītes plānošana sākas ar trim jautājumiem - 1) kāds ir svinību budžets? 2) svinības mājās vai ārpus mājas?3) cik viesus aicināsiet? Pārējie soļi atkarīgi no šiem trim galvenajiem faktoriem. Lasi tālāk, kā noorganizēt ballīti ar šo 7 soļu ceļvedi!

1. solis - Ballītes norises vieta un viesu saraksts

Divi mainīgie lielumi, kas ir viens no otra būtiski atkarīgi ir plānotais viesu skaits pasākumā un paša pasākuma norises vieta.

Ja plānots svinēt mājās, tad apsvēriet visus par un pret - 1) vai būs laiks un vēlme kārtot māju un uzņemt tajā ciemiņus? Varbūt Tavā ģimenē nesen bijis pieaugums, un negribas, lai pa zīdaiņa apdzīvotajām telpām izšaujas bērnu viesuļvētra? Varbūt jums ir remonts, bet varbūt gluži vienkārši nepietiek vietas? Vai tieši otrādi - mājās palīdzēt varēs Tavs atbalsta personāls (vecvecāki rullē!), vai ir plašs dārzs, kur ar mazajiem izskrieties...

Ja plānots svinēt ārpus mājas kādā ballīšu istabā, boulinga hallē u.tml., tad jārēķinās, ka arī tur var būt vietas ierobežojumi. Un sava bērna draugu vecākiem var nākties paziņot, ka uz ballīti aicini "Emīlu viena pieaugušā pavadībā". Šādi noteikts viesu skaits var arī tālāk palīdzēt - pie ēdiena daudzuma plānošanas! Pie plusiem noteikti jāpiemin iespēja ierobežot svinību laiku (3h dauzīšanās un esat brīvi vakarā atpūsties ģimenes lokā, nav jādod slēpti mājieni viesiem, kas aizkavējušies...), kā arī atkrīt mājas kārtošana pirms un vissvarīgākais - PĒC pasākuma.

 

Ja Tavi galvenie apsvērumi ir nevis svinību aktivitātes, vai formāts, bet tieši konkrētu viesu satilpināšana telpās/dārzā/utt. Piemēram, ja ballīte ir ne tikai draugiem, bet arī visām māsīcām/brālēniem, Taviem studiju biedriem, kas junioru sen nav redzējuši un tā tālāk, tad šis arī kļūs par primāro noteicēju ballītes vietas izvēlei. 

Idejas svinībām ārpus mājas:

  • Ballīšu istaba, bumbu istabas, piemēram, Līksmotava :)

  • Boulings

  • Akvaparks

  • Zoodārzs

  • Pasākums kafejnīcā

  • Atrakciju parks

  • Labos laikapstākļos pārgājiens ar pikniku (piemēram, Ogres zilajos kalnos, pikniks pie Dubkalnu karjera), Tērvetes dabas parkā, Līgatnes dabas parkā u.c.

Šos pašus rīkus var izmantot arī gatavojot ielūgumus. Alternatīva ir ielūgumus izgatavot savām rokām no kāda gaumīga papīra. Liela papīru dažādība pieejama veikalā Baltijas papīrs (Tērbatas/Stabu ielas stūris), bet gatavus ielūgumus var iegādāties veikaliņā Manilla. Ja ar rokdarbiem esi uz jūs, bet gribi oriģinālus ielūgumus, tos var iegādāties vietnē Meistardarbs  vai meklēt kādu profiņu caur Facebook, kas pratīs izpatikt tieši Tavai gaumei.

2. solis - Datuma izziņošana un ielūgumi

Neatkarīgi no tā, vai viesi būs 2 vai 10, būs nepieciešams izsūtīt ielūgumus. Pirms tam nepieciešams sagatavot viesu sarakstu. Ja Tava bērna jubileja sakrīt ar kādām ikgadējām svinībām, vai citu publisku notikumu, laba ideja ir laicīgi izsūtīt arī datuma rezervācijas jeb "save the date" paziņojumu. Tas ļaus nodrošināties pret iespēju, ka Tavu rūpīgi plānoto ballīti izjauc kolektīvi nopirktas koncerta biļetes tieši pirms ballītes ielūguma saņemšanas. Šis datuma rezervācijas paziņojums var būt gan no papīra, gan to var sagatavot ar kādu vienkāršu elektronisko rīku (piemēram, Canva), vai lejupielādēt/nopirkt no kādas interneta vietnes jau gatavu (Etsy vai drevio) un izsūtīt draugiem caur whatsapp vai sociālajiem tīkliem. Ja ballītei paredzēta kāda īpaša tematika, piemēram, safari vai supervaroņu ballīte, tad šis ir veids, kā jau laicīgi to paziņot viesiem, dodot viņiem laiku nesteidzīgi sagatavoties.

Rezervējiet dienu jeb"save the date" no www.etsy.com/TweetPartyPrintables

Rezervējiet dienu jeb"save the date" no www.etsy.com/PaperCanoePrintables

10 minūšu darba rezulltāts ielūgumu gatavojot, izmatojot Canva gatavos bezmaksas paraugus Supervaroņu ballītei (autora)

Ielūgums no Meistardarba, citi mākslinieces darbi atrodami facebook.

Padoms naudas ietaupīšanai - izmanto kādu no fotogrāfiju formātiem un pasūti ielūgumu izdruku kā bildes! Vienas krāsainas A4 lapas izdruka izmaksās ap 0.80 EUR, savukārt četras 10x15 bildes izmaksās vien aptuveni pusi šīs cenas. 

3. solis - Ēdināšana vai ēst gatavošana?

Kad skaidrs cilvēku skaits un norises vieta, atliek atrisināt ēdināšanas jautājumu.

Ja pasākums norit ārpus mājas un ēdināšanu iespējams sarunāt turpat uz vietas, tad viss ir vienkārši. Nepieciešams tikai apkopot ēdāju skaitu, vienoties par budžetu un ēdienkarti. 

Ja ēdināšanu plānojat nodrošināt paši, tad ņemiet vērā, ka līdz noteiktam vecumam ir tikai neliels bērnu skaits, kas pieprasīs Maskarpones sieru Čedaras siera vietā, un noteikti gribēs grilēta laša uzkodiņas. Lielākoties, vienkāršība ir visa atslēga. Viegli salāti, saldējuma kokteilis, kartupeļu frī smaidiņi un vistas nageti ar tomātu mērci + galvenais svinību ēdiens - kūka - bija galvenais ēdiens, ko mazie vispār pagaršoja pēdējā ballītē, kuru apmeklēju. Pārējie izsmalcinātie ēdieni palika pieaugušo ziņā. Ierakstiet interneta meklētājā 'easy recipes' un jums būs daudz jaunu ideju, ko likt galdā, piemēram, šādas.

Ja ballītē hotdogus, picas, burgerus vai pankūkas padarīsiet par daļu no tematikas - būs gan pietiekoši viegli, gan interesanti arī mazajiem.

Tematiskajās ballītēs var izmantot viegli izveidojamas, bet vizuāli pievilcīgas uzkodas. http://www.notsowimpyteacher.com/2016/12/snowman-themed-classroom-christmas-party.html

Neatkarīgi no tā, vai ēšanu nodrošināt paši, vai ēdinātājs, ļoti vēlams vispirms noskaidrot un iespēju robežās ņemt vērā viesu alerģijas.

Ja bērniem būs iespēja dauzīties un kustēties, tad pat grilētas cepamdesiņas netiks smādētas pirms skriet tālāk. Jāatceras, ka īsā pasākumā vienlīdz novērtētas gan rotaļas, gan ēdiens netiks! 

Mācīt veselīgas ēšanas paradumus ir svarīgi ikdienā, un tas noteikti nebūs bērnu ballītes pamatmērķis. Tāpēc.. atslābsim :)

No multeņu varoņiem un vienradžiem, līdz elegantiem ziediem - Zaca Cake Factory rada tiešām izsmalcinātas, un saka, ka arī garšīgas kūkas.

4. solis - Kūka

Var pienākt tāds brīdis, kad kūka būs teju svarīgākā ēdienreize jūsu bērnam. Un vēl jo svarīgāk - kādu liksiet galdā svētkos. Ja jūs protat cept garšīgas kūkas, un tās ir iemīļojis jubilārs, tad viss ir jūsu pašu rokās! Savukārt, ja labāk samazināt savu darbu sarakstu līdz minimumam, un kūku uzticēsiet kādam citam, tad izvēle ir pietiekami liela, lai atrastu tieši to, kas jums patīk. Es noteikti neesmu lielveikala kūku fans, kaut arī dažiem desertiem nav ne vainas. Tomēr sortiments pārāk bieži nemainās, un īstiem saldummīļiem visticamāk svētkos prasīsies kaut ko citu. Par laimi Latvijā ir daudz kūkdari, kas rada garšīgas un estētiski baudāmas kūkas!

Ja šīs kūkas taptu Latvijā, mēs būtu biežs viesis viņu darbnīcā - slatkisvet.com ir tiešām skaistas kūkas! Sevi var ar tām pakārdināt arī sekojot viņu instagram kontam.

Tiešām gardas kūkas top arī Rīgas klusā centra kafejnīcā "Buberts", no sirds iesakām! (Foto no Buberta instagram konta)

Un tad ir mana mīļākā kūkotava, kurai nespēju pabraukt garām - Mr.Biskvīts Siguldā. (Foto: Oskars Briedis)

5. solis - Dekorācijas

Īsto svētku sajūtu rada gan patīkamas smarža, gan laba atmosfēra, gan skaistas dekorācijas. Šoreiz rezultātu nosaka ne vien pieejamais budžets, bet arī radošums. Ne viss, kas skaisti izskatās būs dārgs. Bet reizēm paši mazākie nieki mierīgi var 'saskrieties' līdz 60 eiro pirkumam interneta sūdiņu paradīzē www.aliexpress.com. Šī nu ir tā reize, kad tiešām var palīdzēt Pinterests un meklēšanas vārdi " kid party decoration ". Esiet gatavi, ka šī lapa jūs iesūc uz dažām stundām, un liek noticēt, ka būs laika vismaz 10 foršām DIY (do it yourself jeb dari pats) idejām. 

Tomēr atkal - ja jums nav tik daudz laika, vai neesat rokdarbnieks, bērnu ballīšu dekori tiek regulāri tirgoti ar facebook starpniecību. Frāzi "pārdodam savu vieninieciņu" esmu lasījusi vismaz reizes 20 dažādās ar bērniem saistītajās grupās :).  Dekorēšanu piedāvā arī dažādi individuālie uzņēmēji un cita starpā - jūsu izvēlētā svinību vieta iespējams piedāvā šādu pakalpojumu. Ja jūsu laiks ir limitēts, bet līdz veikalam esat gatavi tomēr doties, iesaku jums paviesoties veikalā Gemoss (tikai esiet gatavi, ka nopirksiet daudz vairāk nekā plānojāt :) ). Vēl ir manīta ballīšu atribūtika jau iepriekš minētajā Manilla, Mister Balloon (veikalā netiksiet ar bērnu ratiem!), un Kostimi.lv.

Baloni skaistām dekorācijām (MisterBalloon) . P.S. Šādus cipariņus var pasūtīt arī pie mums, Līksmotavā!

Iedvesmojies šeit

Iedvesma supervaroņu ballītei šeit 

Saldējumu ballīte šeit 

 Safari ballīte

6. solis - Mūzika

Ja jums patīk taisīt mūzikas izlases, tad mūzika bērnu ballītei būs tīrais nieks. Tomēr, ja gribat ietaupīt savu laiku, tad varat izvēlēties kādu tematisko Spotify kanālu, YouTube kanāliem (ja svinību vietā ir labs interneta pieslēgums), kā arī Soundcloud mūzikas straumēšanu. Ja jums būs vismaz 40 minūšu gara pleiliste jeb atskaņošanas saraksts, un tajā būs kaut 3 jūsu bērna hiti, tāpat šie hiti tiks atkārtoti, atkārtoti un atkārtoti.... :) Te hits, kurš uz mums kaut 5 reizes dienā skan...

7. solis - Aktivitātes

Lai ballīte būtu tiešām izdevusies gan bērniem, gan klātesošajiem vecākiem, nepieciešams skaidrs plāns, ar ko bērni ballītes laikā nodarbosies. Ja esat kādā atrakciju parkā, tad šis punkts daudz pārdomu neprasīs, bet noderēs rupors, lai mazos vismaz uz svētku kūku savāktu kopā :) . Tomēr, ja mazajiem vajag palīdzību, lai kopā veiksmīgi spēlētos, vai atrastu nodarbi, laba ideja būs sagatavot iepriekš ballīšu spēļu sarakstu. 5-7 veiksmīgi izvēlētas aktivitātes liks vējam palidot. Tā kā visām vecuma grupām vienas spēles nederēs, tad arī internetā ir resursi ar dažādu vecumu grupu idejām, piemēram šeit un šeit . Nemirstošas idejas vecumā līdz 7 gadiem ir arī balonu un bumbu spēles, seju apgleznošana, dažādi enerdžaizeri,  Taču, ja gribas atpūsties, nevis nodarbināt bariņu ar bērniem, var noalgot kādu animatoru. Dažiem bērniem spaidermens vai Elza (no Sasalušās sirds) jau vien apzīmē izdevušos ballīti.

Un kā ar pārējo?

No ārzemju ballītēm un kāzām, arī dzimšanas dienās parādījusies ieraža dāvināt viesiem dāvaniņas, jeb 'party favors' , 'goody bags'. Tas var būt kāds saldums, suvenīrs svinību tematikā, vai pat vienkārši kopbilde no svētkiem, kuru iespējams uzņemt ar kādu Polaroid instax kameru turpat uz vietas. Iespējas ir neierobežotas un atkarīgas tikai no jūsu laika vai finansēm. Par laimi minimālisma piekritējiem, šī tradīcija nav vēl plaši izplatīta, tāpēc neviens nebrīnīsies, ja šādas dāvaniņas negatavosiet. 

Vēl viens atsevišķa raksta cienīgs elements ir fotostūris. Tur noteicošais būs jūsu gaume un aizrautība.

Oriģināla ideja tiem, kas vēlas kucēnu

Praktiski sīkumi dāvaniņā 

#bērnuballītes #dekorācijas #dzimšanasdiena #svinības #gadajubileja #plānošana

*Rakstu aizliegts pārpublicēt bez autora piekrišanas

bottom of page